Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri 2017 – 2018 Sezonu Adayları

Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri 2017 – 2018 Sezonu Adayları

1. Yılın Koreografisi
• Senem Oluz / “Hayvan Çiftliği” / Altıdan Sonra Tiyatro
• Orçun Okurgan / “Woyzeck” / Oyun Atölyesi
• Seda Özgiş / “Günün Çorbası” / İstanbul Devlet Tiyatrosu

2. Yılın Sahne Müziği
• Burçak Çöllü / “Hayvan Çiftliği” / Altıdan Sonra Tiyatro
• Burçak Çöllü / “Sevmekten Öldü Desinler” / Kadıköy Emek Tiyatrosu
• Çağrı Beklen / “Woyzeck” / Oyun Atölyesi

3. Yılın Işık Tasarımı

• Cem Yılmazer / “Hayvan Çiftliği” / Altıdan Sonra Tiyatro
• Yüksel Aymaz / “Kanlı Komedya / Caligula” / Baba Sahne
• Cem Yılmazer / “Martı” / Pürtelaş

4. Yılın Giysi Tasarımı
• Candan Seda Balaban / “Hayvan Çiftliği” / Altıdan Sonra Tiyatro
• Gamze Kuş / “NORA – Bir Bebek Evi” / İstanbul Şehir Tiyatroları
• Nalan Alaylı / “Günün Çorbası” / İstanbul Devlet Tiyatrosu

5. Yılın Sahne Tasarımı
• Barış Dinçel / “Bir Baba Hamlet” / Baba Sahne
• Behlüldane Tor / “Günün Çorbası” / İstanbul Devlet Tiyatrosu
• Eylül Gürcan / “NORA – Bir Bebek Evi” / İstanbul Şehir Tiyatroları

6. Yılın Umut Veren Erkek Oyuncusu
• Efe Erkekli / “Tamamen Doluyuz” / İstanbul Devlet Tiyatrosu
• Ozan Dolunay / “Killology” / Craft
• Metin Akdülger / “Baldan Karanlık” / TOY İstanbul

7. Yılın Umut Veren Kadın Oyuncusu
• Demet Ergün / “Düdüklüde Kıymalı Bamya” / İstanbul Devlet Tiyatrosu
• Ayça Koptur / “Woyzeck” / Oyun Atölyesi
• Ilgaz Kaya / “Dara” / V.O.L.Lnokta

8. Yılın Yardımcı Rolde Erkek Oyuncusu
• Fatih Koyunoğlu / “İntiharın Genel Provası” / Tiyatroadam
• Şerif Erol / “Martı” / Pürtelaş
• Fatih Kahraman / “Karmakarışık” / İstanbul Devlet Tiyatrosu

9. Yılın Yardımcı Rolde Kadın Oyuncusu
• Nihal Albayrak / “Zabel” / Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu
• Selmin Artemiz / “Günün Çorbası” / İstanbul Devlet Tiyatrosu
• Ayşegül Uraz / “HE-GO” / Altıdan Sonra Tiyatro

10. Yılın Erkek Oyuncusu
• Reha Özcan / “Ruki” / DeepBlueIdeas
• Murat Akkoyunlu / “Bir Baba Hamlet” / Baba Sahne
• Halil Babür / “HE-GO” / Altıdan Sonra Tiyatro

11. Yılın Kadın Oyuncusu
• Nezaket Erden / “Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit” / Seyyar Sahne
• Yeşim Koçak / “NORA – Bir Bebek Evi” / İstanbul Şehir Tiyatroları
• Aysel Yıldırım / “Zabel” / Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu

12. Yılın Yerli Oyun Yazarı
• Halil Babür / “HE-GO” / Altıdan Sonra Tiyatro
• Duygu Dalyanoğlu – Aysel Yıldırım / “Zabel” / Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu
• Sami Berat Marçalı / “Yuva” / B Planı

13. Yılın Yönetmeni
• Yiğit Sertdemir / “Hayvan Çiftliği” / Altıdan Sonra Tiyatro
• Emrah Eren / “Bir Baba Hamlet” / Baba Sahne
• Melda Narin Güler / ”Yedi” / Sahne Çolpan İlhan

14. Yılın Oyunu
• “Zabel” / Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu
• “Martı” / Pürtelaş
• “Bir Baba Hamlet” / Baba Sahne

Seçici Kurul Özel Ödülü

Cem Uslu/ “Dünyanın En Güzel Arabistanı” / Ekip Tiyatrosu

Yılın Prodüksiyonu
Romeo ve Juliet / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Üstün Akmen Teşvik Ödülü
• Erkan Akbulut / “Dönüşüm” / Altkat Sanat
• Seyhan Arman / Küründen Kabare

Üstün Akmen Tiyatroya Katkı Ödülü
• Şevket Çoruh
• Kadıköy Tiyatroları Platformu

Tiyatro Kurum Ödülü
• Kumbaracı50
• Kadıköy Emek Tiyatrosu
• İkincikat Tiyatro
• Laçin Ceylan – Bitiyatro

Yılın Ekip Oyunu
• Mutluyduk Belki Bugüne Kadar / Two Two Prodüksiyon
• Gözlerin Ardında Müzikal / Tiyatro Keyfi / Kemal Başar

Ustaya Saygı Ödülü
Ali Poyrazoğlu

Emek Ödülü
Ferhan Şensoy

Onur Ödülü
Haldun Dormen
Suna Keskin