Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri 2018 – 2019 Sezonu Adayları

Ödül Törenimiz,
13 Mayıs 2019 Pazartesi Günü
Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.


1. Yılın Efekt Tasarımı

  • Metin Küçükyılmaz / Can Yeleği / İBB Şehir Tiyatroları
  • Hanefi Topraktepe / Matruşka / İBB Şehir Tiyatroları
  • Ali Ören / Radyatro / Tiyatro Ak’la Kara

2. Yılın Koreografisi

  • Olga Pango / Ocak’ta Bahar / İBB Şehir Tiyatroları
  • Orçun Okurgan / Don Kişot’um Ben / Baba Sahne
  • Alpaslan Karaduman / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu

3. Yılın Sahne Müziği

  • Ali Seçkiner Alıcı / Raif ile Letafet / Cihangir Atölye Sahnesi (CAS)
  • Barış Manisalı / Can Yeleği / İBB Şehir Tiyatroları
  • Türkü Deyiş Çınar / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu

4. Yılın Işık Tasarımı

  • Alev Topal / Furuğ Ferruhzad / Oyun Sandalı
  • Mustafa Türkoğlu / Can Yeleği / İBB Şehir Tiyatroları
  • Önder Arık / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu

5. Yılın Giysi Tasarımı

  • Dilek Kaplan / Bir Peri Masalı Radyum Kızları / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • Nihan Şen / Raif ile Letafet / Cihangir Atölye Sahnesi (CAS)
  • Nalan Alaylı / Hırçın Kız / İstanbul Devlet Tiyatrosu

6. Yılın Sahne Tasarımı

  • Barış Dinçel / Don Kişot’um Ben / Baba Sahne
  • Nurullah Tuncer / Ocak’ta Bahar / İBB Şehir Tiyatroları
  • Onur Alagöz / Sesler / Endless Art Taksim

7. Yılın Umut Veren Erkek Oyuncusu

  • Uğur Kanbay / Eylül / Sıfır Pozitif
  • Emir Özden / Süper İyi Günler / Tiyatrokare

8. Yılın Umut Veren Kadın Oyuncusu

  • Ece Çeşmioğlu / Dogville / Versus Tiyatro

9. Yılın Yardımcı Rolde Erkek Oyuncusu

  • Hakan Şahin / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • Alp Tuğhan Taş / Ocak’ta Bahar / İBB Şehir Tiyatroları
  • Ozan Dağara / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu

*10. Yılın Yardımcı Rolde Kadın Oyuncusu

  • Zeynep Köse / Aile Sırları / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • Aslı Aybars / Felatun Bey ile Rakım Efendi / İBB Şehir Tiyatroları

11. Yılın Erkek Oyuncusu

  • Erşan Utku Ölmez / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • Ozan Güven / Don Kişot’um Ben / Baba Sahne
  • Arda Aydın /Felatun Bey ile Rakım Efendi / İBB Şehir Tiyatroları

12. Yılın Kadın Oyuncusu

  • Elçin Atamgüç / Can Yeleği / İBB Şehir Tiyatroları
  • Özge Özberk / Açık Aile / Tiyatro Yeniden
  • Günay Karacaoğlu / Don Kişot’um Ben / Baba Sahne

13. Yılın Yerli Oyun Yazarı

  • İlknur Güneş / Sesler / Endless Art Taksim
  • Ahmet Sami Özbudak / Meçhul Paşa / Tiyatroadam
  • İrfan Kangı / Kadın Kafası / Epizot Görsel Sanatlar

14. Yılın Yönetmeni

  • Saydam Yeniay / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • İbrahim Çiçek / Kalp / Craft Tiyatro
  • Muhammet Uzuner / Raif ile Letafet / Cihangir Atölye Sahnesi (CAS)

15. Yılın Oyunu

  • Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • Meçhul Paşa / Tiyatroadam
  • Sesler / Endless Art Taksim

ÖZEL ÖDÜLLER

16. Seçici Kurul Özel Ödülü

  • Bir Peri Masalı Radyum Kızları / İstanbul Devlet Tiyatrosu

17. Üstün Akmen Üst Kurul Ödülü

  • Red Light Kışı / No Act Sahne

18.Yılın Ekip Oyunu 

  • Raif ile Letafet  / Cihangir Atölye Sahnesi (CAS)

19. Yılın Prodüksiyonu 

  • Süper İyi Günler / Tiyatro Kare

20. Üstün Akmen Teşvik Ödülü 

  • Two Two Production
  • Tiyatro P.A.S

21. Üstün Akmen Tiyatroya Katkı Ödülü

  • Kültüral Performing Arts / Yağmur Yağmur & Yakup Almelek

22. Tiyatro Kurum Ödülü

  • Tiyatroadam
  • Tiyatro Ak’la Kara
  • Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu

23. Emek Ödülü

  • Dilek Türker
  • Rutkay Aziz
  • Göksel Kortay

24. Onur Ödülü

  • Handan Uran Ertuğrul
  • Engin Uludağ

*Yılın Yardımcı Rolde Kadın Oyuncusu Dalında adaylarımızdan Ayşegül Uraz’ın adaylığı talebi üzerine kaldırılmıştır.